Содержание
Урок» Вода у природі»
Тема: Вивчаю стани води
Мета: Ознайомити дітей із станами води, вчити їх розрізняти та називати ; формувати у дітей уявлення про основні властивості води; розвивати активне, пізнавальне ставлення до природи; виховувати бережливе та ощадливе ставлення до води; розвивати у дітей увагу ,пам’ять, логічне мислення; вчити піклуватися про своє здоров’я.
Обладнання: малюнки про воду, лід, посудина з водою, мультимедійний екран.
Хід уроку
I.Вступна частина. Емоційне налаштування
а) Створення позитивного й ділового настрою учнів.
б) Розминка, ранкова зустріч.
в) Утворення пар, груп учнів для колективної роботи.
г)Вступне слово вчителя.
Добрий день хлоп’ята!
З давніх пір й донині
Кажуть в Україні
«Здоровенькі були!»
Привітаймося і ми.
Поверніться до гостей
І скажіть їм «Добрий день!»
Подаруйте посмішку своєму товаришеві і побажайте успіхів на уроці.
II. Хвилинка спостережень.
— Який сьогодні день, число, місяць, рік, пора року?
-Яка погода була коли ви йшли до школи?
-Чи були опади? Якщо були то у якому вигляді?
III. Повідомлення теми уроку.
1.Робота над загадкою.
Буває хмаркою вона,
Сніжинкою бува,
Бува, як скло, крихка й тверда
Ви здогадались? Це ….. (вода)
Ми продовжуємо вивчати тему за розділом «Вода». На попередньому уроці ми з вами говорили про кругообіг води у природі (повторення, розповіді учнів «Як проходить кругообіг води в природі»,
а ще ви підготували малюнки на цю тему.
Сьогодні ми продовжимо вивчати тему про воду. Уважно подивіться на макет Землі.
2. Показ глобуса .Подивіться на нашу планету і скажіть:
-Якого кольору більше на глобусі?
-Що означає голубий колір? (відповіді дітей)
Висновок: на планеті Земля більшу частину займає вода.
Бесіда з дітьми їх висловлювання.
— Для чого потрібна вода?
-Де живе вода?
— У яких станах може перебувати вода?( На проектор винесені загадки: вода у твердому , рідкому, газоподібному стані)
-У якому стані вода перебуває у ставках, річках, морях, озерах зараз? У рідкому. .Чому вода, яку можна перелити з однієї посудини в іншу говорять , що вона знаходиться у рідкому стані.
Підсумок: вода текуча.
Мене п’ють мене ллють
Усім потрібна я,
Хто я така?
А якщо будуть сильні морози, що стане з водою?
Де ви бачили серед нашого оточення заморожену воду?
На дворі переполох:
З неба сиплеться горох.
-Отже, ми дізналися у яких двох станах перебуває вода. Тобто в рідкому та твердому. А ще є третій стан води! Ви бачили хмари? З чого вони складаються? (з води) Із них випадає дощ , а в зимову пору року сніг. У хмарах вода перебуває у газоподібному стані. Ще газоподібний стан води можна побачити на кухні, коли закипить вода. Підіймаючи кришку з каструлі, що ми побачимо на кришці? Правильно ми побачимо краплинки води. А з каструлі де кипить вода, що ми бачимо? Пару, а водяна пара це і є газоподібний стан води який підіймається вверх і охолоджується із зустрічним холодним повітрям. А при охолодженні ця пара перетворюється на краплинки води. Туман – це також газоподібний стан. При зустрічі з теплим повітрям відбувається випаровування, де іде перетворення у вигляді опадів.
Сиві воли на все поле лягли?
-Загальний підсумок: що ви дізналися про воду? Вода перебуває у трьох станах рідкому , твердому та газоподібному.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1) Робота в парах. Об’єднайте малюнки за станами води.
1-ша група – рідкий стан
2-га група – твердий стан
3- тя група- газоподібний стан
-Наведіть свої приклади. У якому стані вода трапляється найчастіше? У якому рідше?
2. Творча робота «З’єднайте прислів’я».
Будь мудрий як земля, а чистий а на суху скоро зійде
Вода щоб не витік океан
Закрий міцніше кран великий санітар
Сніг упаде на вологу землю як вода
залишиться
3. Прочитайте текст. Про який стан води ідеться мова? Випишіть слова із пропущеними літерами.
-1-ший ряд із дзвінкими приголосними.
-2-гий ряд із глухими приголосними.
ІV.Фізкультхвилинка.
Я буду називати слова, якщо слово містить воду- ви маєте два рази присісти, якщо предмет має не пряме відношення до води – ви маєте пострибати на правій нозі, якщо слово не має жодного зв’язку – ви повинні сісти за парту. (море, камінь, гора, іній, школа, туман, квіти, льодовик, катер, сніг, зошит, калюжа, глина, колодязь.)
V. Закріплення знань.
1.Робота в зошиті ст.39
— Розгадування кросворда. До яких станів належать відгадки? Продемонструвати на цеглинках LEGO ( голубий колір – рідкий стан, синій – твердий стан, жовтий –газоподібний стан води)
— Самостійно заповнити таблицю. Вписати свої приклади рідкого, твердого та газоподібного стану води.
— виписати слова спочатку із двома приголосними звуками, а потім з трьома. Згадати що буква ща має два звуки шч. Які слова належать до води і до якого стану?
2.Розглянути схему про три стани води (див підручник ЯДС ст.
3.Дослідницька робота
Продемонструвати три стани води. Показати в посудині воду в рідкому стані, кубик льоду, і кип’ячену воду- пар.
3.Відео про три стани води.
https://www.youtube.com/watch?v=ZjqvdxFZCbo
VІ. Підсумок уроку.
Рефлексія навчально- пізнавальної діяльності.
-Що нового та цікавого дізналися на уроці?
— Чи цікаво було вам на уроці? Що саме зацікавило вас? Проведіть досліди дома (візьміть води в посудину і поставте у морозильну камеру на ніч.) Яке перетворення відбудеться?
-Заповнити щоденник вражень.
-Я дізналася….
— Мені сподобалося…
— Було для мене цікаво…
Використана література:
1.https://www.youtube.com/watch?v=LIpt_2Eijbg
2.https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fshatsk.rayon.in.ua%2Fnews%2F132347-iunih-shachan-zaproshuiut-vziati-uchast-u-konkursi-maliunkiv-voda-dlia-vsih&psig=AOvVaw3fMgssof1-gsklp0ZRliVV&ust=1607078282283000&source=images&cd=vfe&ved=0CAIQjRxqFwoTCICi9qPPse0CFQAAAAAdAAAAABAD
3. https://www.youtube.com/watch?v=ZjqvdxFZCbo
Роль води на планеті Земля
Вода – на перший погляд найпростіше хімічна сполука двох атомів водню і одного атома кисню – є, без жодного перебільшення, основою життя на Землі. Не випадково вчені в пошуках форм життя на інших планетах сонячної системи стільки зусиль спрямовують на виявлення слідів води і мінеральних сполук.
У нашому повсякденному житті ми стикаємося з водою постійно. При цьому, перефразовуючи пісню зі старого кінофільму, можна сказати, що ми «воду п’ємо» і «воду ллємо». Про ці два аспекти використання води людиною ми і поведемо мову, не випадково вчені в пошуках форм життя на інших планетах сонячної системи стільки зусиль.
Сама по собі вода не має поживної цінності, але вона є неодмінною складовою частиною всього живого. У рослинах міститься до 90% води, в той час як тіло дорослої людини складається з неї приблизно на 60 – 65%. Вникнувши в деталі можна відзначити, що кістки містять 22% води, мозок 75%, в той час як кров складається з неї на цілих 92%.
Першочергова роль води в житті всіх живих істот, і людини в тому числі, пов’язана з тим, що вона є універсальним розчинником величезної кількості хімічних речовин. Тобто фактично є тим середовищем, в якій і протікають всі процеси життєдіяльності. Певне і постійне утримання води – ось необхідна умова існування живого організму. При зміні кількості споживання води та її сольового складу порушуються процеси травлення і засвоєння їжі, кровотворення та ін. Без води неможлива регуляція теплообміну організму з навколишнім середовищем та підтримання температури тіла пов’язана з тим, що вона є універсальним розчинником величезної кількості хімічних речовин.
Людина надзвичайно гостро відчуває зміну змісту води в своєму організмі і може прожити без неї всього кілька діб. При втраті води в кількості менше 2% ваги тіла (1-1.5л) з’являється почуття спраги, при втраті 6-8% наступає стан напівнепритомності, при 10% – галюцинації, порушення ковтання. Втрата 10-20% води небезпечна для життя.
Певне та постійне утримання води –
ось необхідна умова для існування
живого організму.
Надмірне ж споживання води призводить до перевантаження серцево-судинної системи, викликає виснажливе потовиділення, що супроводжується втратою солей, послаблює організм.
Не повний перелік обов’язків
- Забезпечує доставку поживних речовин і кисню до всіх клітин тіла, захищає і буферизує життєво важливі органи.
- Допомагає перетворювати їжу в енергію.
- Допомагає поживним речовинам засвоюватися органами, виводить шлаки і відходи процесів життєдіяльності.
- Регулює температуру тіла і зволожує повітря.
Основні пункти
Забезпечує доставку поживних речовин і кисню до всіх клітин тіла, захищає і буферизує життєво важливі органи.
Допомагає перетворювати їжу в енергію.
Допомагає поживним речовинам засвоюватися органами, виводить шлаки і відходи процесів життєдіяльності.
Регулює температуру тіла і зволожує повітря.
ОТРИМАЙ ПОМПУ У ПОДАРУНОК
Купуй 3 бутлі “Кодацької води” і отримай механічну помпу Lilu Econom в подарунок. (Акція поширюється тільки на нових клієнтів)
Звертаємо Вашу увагу, що сума замовлення не включає заставну вартість бутлів.
Заставна вартість 1 пляшки – 330 грн.
Брати участь в акції
ПРОСТО ПРИВЕДИ ДРУГА
Поділися корисними новинами. Розкажи про нашу воду своїм друзям і знайомим і отримай 2 бутлі “Кодацької води” в подарунок*.
* При укладенні договору з новим клієнтом, що прийшов за рекомендацією нашого постійного покупця, останній отримує безкоштовні 2 бутлі води за кожного нового клієнта. Для цього, треба надати тару на обмін, або внести заставну вартість за бутлі. Звертаємо вашу увагу, що заставна вартість 1 пляшки – 330 грн.
Статус постійного покупця набуває клієнт який зробив більше 3 замовлень в ТД “Кодацька вода”.
Замовляючи безкоштовну доставку не забудь назвати імена своїх друзів нашим операторам.
Брати участь в акції
НОВИМ КЛІЄНТАМ
З 8 березня 2013 року, наші нові клієнти мають можливість зробити своє перше замовлення за супервигідною ціною. Вартість 2-х перших бутлів складе всього 2 гривні. Звертаємо Вашу увагу, що сума замовлення не включає заставну вартість бутлів. Заставна вартість 1 пляшки – 330 грн. (За умовами цієї акції обмін тари не проводиться).
Брати участь в акції
ПОЛУЧИ ПОМПУ В ПОДАРОК
при покупке 3 бутылей
Покупай 3 бутыли “Кодацкой воды” и получи механическую помпу Lilu Econom в подарок. (Акция распространяется только на новых клиентов)
Обращаем ваше внимание, что сумма заказа не включает залоговую стоимость бутылей.
Залоговая стоимость 1 бутыли — 230 грн.
Участвовать в акции
ПРОСТО ПРИВЕДИ ДРУГА
и получи 2 бутыли в подарок
Делись полезными новостями. Расскажи о нашей воде своим друзьям и знакомым и получи 2 бутыли “Кодацкой воды” в подарок*.
* При заключении договора с новым клиентом, пришедшим по рекомендации нашего постоянного покупателя, последний получает бесплатные 2 бутыли воды за каждого нового клиента. Для этого, надо предоставить тару на обмен, либо внести залоговую стоимость за бутыли. Обращаем ваше внимание, что залоговая стоимость 1 бутыли – 230 грн.
Статус постоянного покупателя приобретает клиент совершивший более 3 заказов в ТД “Кодацкая вода”.
Заказывая бесплатную доставку не забудь назвать имена своих друзей нашим операторам.
Участвовать в акции
НОВЫМ КЛИЕНТАМ
первые 2 бутыли всего за 2 грн
С 8 марта 2013 года, наши новые клиенты имеют возможность сделать свой первый заказ по супервыгодной цене. Стоимость 2-х первых бутылей составит всего 2 гривны. Обращаем ваше внимание, что сумма заказа не включает залоговую стоимость бутылей. Залоговая стоимость 1 бутыли — 230 грн. (По условиям этой акции обмен тары не производиться).
Участвовать в акции
З вами зв’яжеться наш консультант.
[contact-form-7 404 «Not Found»]
Час роботи
Пн – Пт: 8:00 – 20:00
Сб: 8:00 – 18:00
Нд: 8:00 – 16:00
Вода в природе — Science Learning Hub
Добавить в коллекцию
Круговорот воды происходит вокруг нас. Изменения состояния воды и круговорота воды обусловлены энергией Солнца. Новой воды в системе нет: вода в круговороте воды вращается вокруг Земли миллионы лет. Мы взаимодействуем с теми же молекулами воды, которые существовали с доисторических времен!
Это задание является частью набора ресурсов, поддерживающих Smart Water — контекст для обучения, который дает учащимся и учителям возможность познакомиться с водой и узнать больше о питьевой воде в регионе Вайкато. Концепции науки и матауранги, лежащие в основе Smart Water, можно перенести в другие места в Аотеароа, Новая Зеландия.
В этом упражнении учащиеся узнают о состояниях воды, существующих в природе, а также о процессах, являющихся частью круговорота воды.
К концу этого задания учащиеся должны уметь:
- обсуждать, где в природе можно найти воду и как она меняет свое состояние
- объяснять основные процессы круговорота воды.
Загрузите файл Word (см. ссылку ниже).
Природа науки
Это задание поддерживает направление Природа науки «Исследования в науке». Учащиеся исследуют простые модели для разработки объяснений.
Сопутствующий контент
Smart Water – интегрированный цикл запросов группирует Smart Water Resources в ключевые научные и учебные концепции, лежащие в основе сохранения водных ресурсов.
Информация о круговороте воды в одном удобном месте.
«Реки и мы» — контекст для обучения содержит педагогическую информацию и ссылки на многочисленные ресурсы, посвященные водопользованию и качеству воды.
Идеи для занятий
Другие занятия в Smart Water:
- Знакомство с водой собирает предварительные знания и опыт учащихся о пресной воде в качестве отправной точки для формирования плана исследования.
- Te mana o te wai исследует концепцию маури – здоровье и благополучие водного пути.
- Вода в Вайкато исследует основные пресноводные объекты и источники воды в регионе Вайкато.
- Глобальные водные перспективы исследуют доступность воды и нехватку воды во всем мире, а также сравнивают и анализируют ситуацию в Аотеароа.
- Подготовка воды к употреблению исследует процесс очистки питьевой воды.
- Испытание на использование воды исследует, сколько воды нам нужно для наших повседневных задач.
- Водные проблемы и последствия исследует водные проблемы в регионе Вайкато, их последствия и альтернативные возможности.
- Умение обращаться с водой использует знания, полученные в ходе продолжающегося исследования, чтобы изменить то, как мы используем воду.
Полезная ссылка
Посетите Smart Water, чтобы получать оповещения об уровне воды, советы по экономии воды и многое другое.
Благодарность
Этот ресурс создан при поддержке Smart Water.
Опубликовано 11 мая 2022 года. — Better Health Channel
Резюме
Читать полный информационный бюллетень
- Будь самодостаточным – бери с собой питьевую воду
- Употребление неочищенной воды из природных источников, таких как скважины, реки и родники (включая минеральные источники), может привести к заболеваниям, включая гастроэнтерит
- Считать все природные источники воды загрязненными и обрабатывать воду перед употреблением.
- Методы очистки воды включают кипячение, обеззараживание хлором, йодом и ультрафиолетовым светом, а также фильтрацию
- Не использовать природные неочищенные источники воды в качестве обычных источников питьевой воды.
Если вы любите активный отдых на свежем воздухе, например, пешие походы, кемпинг или езду на автомобиле, вам следует взять с собой питьевую воду. Если у вас закончилась вода или вы не можете взять с собой достаточное количество воды на всю поездку, возможно, вам придется брать питьевую воду из природных источников. Употребление неочищенной воды, такой как колодезная, речная или родниковая вода (включая минеральные источники), может привести к таким заболеваниям, как гастроэнтерит и диарея. Желудочно-кишечные заболевания могут быть особенно тяжелыми для очень молодых, пожилых людей и людей с ослабленной иммунной системой.
Ниже приведены несколько простых советов о том, как убедиться, что если вам необходимо использовать природные источники воды для питья, вы минимизируете риск заболеть.
Избегайте опасных зон
При выборе природной воды для использования в качестве источника питьевой воды необходимо соблюдать несколько правил здравого смысла:
- Проверьте, как она выглядит. Внешний вид воды не является гарантией того, что ее можно безопасно пить, но прозрачная вода, не имеющая поверхностной пены или мусора и не имеющая запаха, с большей вероятностью будет свободна от загрязняющих веществ, чем мутная, вонючая вода с видимой поверхностью. отбросы.
- Выбирайте свободно текущую воду, а не стоячую или стоячую.
- Избегайте сбора воды из источников, расположенных ниже по течению:
- кемпинги
- районы, где велась добыча полезных ископаемых
- сельскохозяйственные угодья
- неканализованные жилища и города.
Обработка природной воды перед употреблением
Качество воды из неочищенных источников бывает разным, и ее безопасность никогда не может быть гарантирована. Вы должны с осторожностью использовать природные источники воды для питья и приготовления пищи и, по возможности, обрабатывать воду, чтобы сделать ее безопасной для питья.
Самый простой метод лечения — кипятить воду перед тем, как пить ее. Доведите воду до кипения, охладите ее, а затем используйте для питья.
Кипячение эффективно против большинства микробных загрязнителей, таких как бактерии, вирусы и простейшие.
Если кипячение воды нецелесообразно, можно использовать другие методы очистки. К ним относятся таблетки хлора и йода, портативные ультрафиолетовые (УФ) лампы, портативные микрофильтры и очистители. Эти варианты лечения можно приобрести в магазинах для кемпинга и активного отдыха. Во всех случаях следуйте рекомендациям производителя по применению.
Кипячение или дезинфекция воды может не сделать ее безопасной, если она загрязнена вредными химическими веществами, включая природные металлы, такие как мышьяк или свинец. Единственный способ снизить риск для здоровья, связанный с вредными элементами и химическими веществами, — ограничить потребление небольшими количествами или использовать только время от времени.
Не использовать природные неочищенные источники воды, такие как колодцы, реки и родники (в том числе минеральные) в качестве регулярных источников питьевой воды.